W Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, od Irlandii po Sardynię rozciągał się będzie wyż z centrum nad Morzem Irlandzkim, na pozostałym obszarze Europy dominować będą niże. Polska południowo-zachodnia będzie w zasięgu klina wspomnianego wyżu, na północnym-wschodzie zaznaczy się natomiast skraj niżu znad Finlandii.

Przez obszar kraju, z północnego zachodu na południowy wschód, będzie się wolno przemieszczał chłodny front atmosferyczny. Przed frontem napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie, a za frontem przetransformowane powietrze arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Na północy kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna: na krańcach północnych kraju i w rejonach podgórskich od 8 do 11 st., poza tym od 11 do 14 st. Wiatr na południu kraju słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na pozostałym obszarze Polski wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu dość silny i silny (35 km/h do 50 km/h). Porywy wiatru od 55 km/h na południowym zachodzie, do 65 km/h w centrum kraju, 75 km/h na północy i 85 km/h na wybrzeżu.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe przelotne opady deszczu, na zachodzie kraju stopniowo zanikające. Wysoko w górach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 2 do 4 st., chłodniej w rejonach podgórskich – około 1 st., cieplej na wybrzeżu – od 5 do 7 st. Wiatr na północy kraju zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu początkowo silny (do 45 km/h), w porywach do 75 km/h. Na pozostałym obszarze Polski wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl