fot. pixabay.com

Opady śniegu, w Karpatach spadnie do 3 cm

Na obszarze niemal całego kraju spadnie słaby śnieg. W Karpatach może osiągnąć do 3 cm. Najniższa temperatura spodziewana jest na północnym wschodzie i wyniesie -9 st. Celsjusza. Na północy w ciągu dnia powinno być pogodnie – przekazał Kamil Walczak, synoptyk IMGW.

Zgodnie z prognozą pogody synoptyka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamila Walczaka, „we wtorek w rejonie Karpat może spaść od 2 do 3 cm śniegu. Najniższa temperatura spodziewana jest na północnym wschodzie i wyniesie -9 st. C, z kolei najcieplej powinno być na południu i południowym zachodzie do 0 stopni”.

Synoptyk IMGW prognozuje, że w ciągu dnia na północy powinno być słonecznie. Walczak zaznacza natomiast, że „we wtorek niemal w całym kraju spadnie słaby śnieg”.

„Najcieplej powinno być na południu kraju i południowym zachodzie. Tam temperatura nie powinna przekroczyć 0 st. C” – powiedział.

„Wieczorem na przeważającym obszarze powinno być pogodnie, na południu możliwe zachmurzenie” – przekazał Kamil Walczak.

Dodał także, że „w nocy na północy kraju temperatura znacznie spadnie poniżej zera i może sięgnąć nawet -14 stopni Celsjusza”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl