Do Polski napływa cieplejsze powietrze

Jak informuje IMGW, Europa znajdować się będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Rumunią, jedynie nad południowo-zachodnią i północną częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W poniedziałek na północy Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu postępujące rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, a w ich rejonie przejściowo zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie, około 12 st. w centrum i do 14 st. miejscami na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy przejściowo zachmurzenie duże. W wielu miejscach silne zamglenia a także lokalne mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -2, 2 st. na południu do 2, 5 st. na północy kraju, w kotlinach górskich około -4 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, a w ich rejonie przejściowo zachmurzenie całkowite, zanikające w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie do 14 st. miejscami na południu. Wiatr przeważnie słaby, miejscami na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, zachodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl