Napływa chłodne powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, Europa pozostanie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Północnym i południową Szwecją. Polska również będzie pod wpływem tego niżu, z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 961 hPa i będzie rosło.

W sobotę za wschodzie kraju zachmurzenie duże i opady śniegu, na krańcach wschodnich początkowo deszczu ze śniegiem, od południowego zachodu stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady śniegu, na wybrzeżu i południowym zachodzie także deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 0 do 3 st., w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, początkowo na południowym wschodzie, a wieczorem na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę w północnej połowie kraju oraz na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od -5 do -2 st., cieplej na wybrzeżu, od -2 od 0 st., chłodniej na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie, Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny, od -9 do -5 st., a w dolinach karpackich możliwe spadki temperatury do -12 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze kraju wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h, zamiecie śnieżne.

W dzień na północy zachmurzenie duże i okresami słabe przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Sudetach okresami duże i słabe opady śniegu. Temp. maks. od 0 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temp. min. -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl