Kraków: odsłonięcie i poświęcenie Piety Smoleńskiej

W Kościele Górnym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie nastąpi dziś odsłonięcie i poświęcenie „Piety Smoleńskiej”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Odsłonięcie płaskorzeźby poprzedzi odprawiona o godz. 12 Msza św. w intencji ofiar Katynia i Smoleńska.

Pietę Smoleńską, przedstawiającą postać Matki Bożej trzymającej na kolanach ciało swego Syna zawinięte w biały całun pokryty plamami krwi, zaprojektował artysta rzeźbiarz Piotr Suchodolski. Na Pietę złożyli się mieszkańcy Krakowa w latach 2013-2014 podczas kwest na cmentarzach i koncertach.

W uroczystości wezmą udział m.in. członkowie rodzin ofiar, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

Na wydarzenie zapraszają Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. prałat Jan Kabziński oraz Społeczny Honorowy Komitet na rzecz powstania Piety Smoleńskiej w Krakowie

RIRM/sanktuariumjp2.pl

FormatFactoryPieta - zdjęcie

Kliknij, aby powiększyć

drukuj

Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl