Szef PiS na obchodach dot. tragedii smoleńskiej: Warto tu być

Częścią odbudowy moralnego porządku w ojczyźnie musi być prawda o katastrofie smoleńskiej i upamiętnienie ofiar – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wczoraj minęły 74 miesiące od narodowej tragedii. Politycy PiS jak co miesiąc uczcili pamięć jej ofiar.

Przemawiając przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński mówił m.in. o planach wzniesienia dwóch pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS zaapelował też do uczestników spotkania, by każdego 10. dnia danego miesiąca przychodzili na Krakowskie Przedmieście.

– To jest wydarzenie, które się tej rebelii, temu niszczeniu naszego wielkiego planu „dobrej zmiany” dla Polski przeciwstawia. Warto tu być, dzisiaj, za miesiąc, za kilka miesięcy, za rok. Także i wtedy, kiedy, wierzę w to głęboko, tu, między „Domem bez kantów” a Hotelem  Europejskim stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Tu, zaraz za pałacem, gdzieś obok kościoła seminaryjnego stanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej – powiedział Jarosław Kaczyński.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj