Opinia Komisji Weneckiej ws. policji nie zapewnia bezpieczeństwa?

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości wyrażają zdziwienie, że Komisja Wenecka wskazała uchybienia w ustawie o policji. Komisja zwróciła uwagę na zbyt szerokie uprawnienia służb do inwigilacji. Instytucja zaleciła wprowadzenie dodatkowej kontroli uprawnień do prowadzenia działań operacyjnych przez służby.

Komisja Wenecka w swoim raporcie uwzględniła także 20 uwag zgłoszonych do opinii przez stronę polską. Europoseł Jadwiga Wiśniewska podkreśla, że żyjemy w czasach niebezpiecznych. W ocenie polityk ustawa zapewnia bezpieczeństwo Polakom.

– Jeśli coś złego zacznie się dziać w Polsce – jakiś zamach, a przecież takie zamachy mieliśmy w Brukseli, w Paryżu, to kto będzie odpowiadał? Komisja Wenecka, czy rząd? Rząd ma moralny i prawny obowiązek zapewnić bezpieczeństwo Polakom i do tego potrzebuje instrumentów. Tym instrumentem jest ustawa o policji, która będzie z wielką roztropnością i z uwagą wypełniała, zapewniając bezpieczeństwo Polkom i Polakom – zaznacza Jadwiga Wiśniewska.

Opinia Komisji Weneckiej liczy około 30 stron, nie jest dokumentem wiążącym. Rząd zapowiedział, że teraz przeanalizuje dokument.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl