MON: spotkanie ministrów obrony Polski i Słowacji w Krakowie

Dzisiaj w Krakowie odbyło się spotkanie Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza z Ministrem Obrony Słowacji Martinem Glváčem. Podczas rozmów omówiono zbliżający się Szczyt NATO w Warszawie oraz sprawę kontraktów zbrojeniowych, w tym dotyczących Kołowych Transporterów Opancerzonych.

Poruszono także sprawę Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu. We wszystkich sprawach uzgodniono wspólne stanowisko.

Obaj ministrowie postanowili, że Centrum Eksperckie Kontrwywiadu będzie uruchomione w najbliższym czasie, po podpisaniu stosownych dokumentów. Ministrowie podkreślili, że współpraca oparta będzie na wzajemnym, całkowitym poszanowaniu decyzji poszczególnych państw odnośnie ich funkcjonariuszy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl