Kraków: Otwarto nową siedzibę ARiMR

W Krakowie otwarto nową siedzibę Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jej poświęcenia dokonał ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski. Nowy budynek mieści się przy ulicy Promienistych 1.

Nowa siedziba Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa znajduje się ok. 3,5 km od poprzedniego biura.

– Nowa siedziba była potrzebą chwili, potrzebą przeprowadzki w związku ze zmianami właścicielskimi, organizacyjnymi. Nasza dotychczasowa to Lubicz 25, ale dziś już chcemy mówić, że jesteśmy na ul. Promienistych 1. Mówimy o tym po to, aby ten adres stał się dla rolników przyjazny, aby kojarzyli to miejsce z nami – powiedział dyrektor oddziału małopolskiego ARiMR w Krakowie Adam Ślusarczyk.

Nowe biuro spełnia wysokie standardy zarówno dla samych pracowników, jak i petentów. Jego obecna lokalizacja ma ułatwić zainteresowanym osobom dostanie się do siedziby Oddziału Regionalnego agencji.

– To przede wszystkim da lepsze możliwości i poprawi warunki przyjmowania rolników. Oddział regionalny ma tę specyfikę, że przyjmujemy tu głównie działania inwestycyjne, działania premiowe, ale też przyjmowane są decyzje o odwołaniu się od decyzji administracyjnych z biur powiatowych – wskazała Maria Fajger, prezes ARiMR.

Na oficjalnym otwarciu nowej siedziby obecny był szef gabinetu politycznego ministerstwa infrastruktury Łukasz Smółka, a także wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Ks. abp Marek Jędraszewski poświęcił budynek, a także życzył pracującym w nim osobom sił w podejmowaniu codziennej pracy na rzecz drugiego człowieka.

– Niech czują się pod opieką Matki Bożej zawsze bezpiecznie i idą z ufnością na spotkanie kolejnych wyzwań czasu, rynku, a także osobistych oczekiwań i satysfakcji. Sukcesów z tej pracy – życzył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Nowe biuro ma pomóc rolnikom m. in. w składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie. Od 15 marca trwa kampania obszarowa, która do połowy maja obejmie ok. 80 tysięcy rolników.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj