Ulicami Krakowa przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny

Kilkaset osób wyruszyło w niedzielę przed południem z placu Matejki w Krakowie w V Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Krakowa do Parku im. Jordana, gdzie zaplanowano piknik rodzinny. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Czas na rodzinę!”.

„To jest piąty marsz dla życia i rodziny w Krakowie, podobne odbywają się w całej Polsce. Najstarszy jest warszawski – dwunasty, który przejdzie 11 czerwca. Łącznie w Polsce przejdzie ich około 140” – powiedział PAP Piotr Kucharski z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie.

Jego zdaniem marsz wpisał się już w pejzaż Krakowa.

„Kraków dobrze odbiera nasze marsze; jest to marsz ludzi, którym bliskie są wartości związane z życiem, rodziną, ochroną życia; jest to święto rodzin krakowskich. Kończymy je piknikiem rodzinnym w parku im. Jordana, gdzie jest zawsze dużo atrakcji dla dzieci” – powiedział Kucharski.

Jak poinformował, w marszach i piknikach uczestniczy zawsze kilka tysięcy osób. Jego zdaniem także i w tym roku uczestnicy dopiszą, chociaż chłodna pogoda mogła niektórych zniechęcić do przybycia na start.

„Jesteście trochę smutni i zziębnięci. Za chwilę będziemy dawać świadectwo. Uważajcie, żeby to nie była zła nowina” – mówił do uczestników marszu.

W marszu szły rodziny z małymi dziećmi, młodzież i osoby dorosłe. Dla chętnych organizatorzy przygotowali koszulki z kolorowym napisem „Marsz dla Życia i Rodziny”.

Na czele marszu szła orkiestra dudziarzy Częstochowa Pipes & Drums.

„Od kilku lat przyjeżdżamy do Krakowa na Marsz dla Życia i Rodziny, od co najmniej dziesięciu uczestniczymy w marszu w Warszawie. W tym roku też tam będziemy” – powiedział PAP założyciel zespołu Tomek Ujma. Organizatorzy przygotowali kilka samochodów z nagłośnieniem.

Uczestnicy marszu nieśli kolorowe baloniki, biało-czerwone flagi i transparenty z napisami. Można była przeczytać na nich m.in. „Prawo do narodzin dla każdego dziecka”, „Małżeństwo tylko miedzy kobietą i mężczyzną”, „Prawo do narodzin dla każdego dziecka”, „Stop Gender”.

Podczas pikniku rodzinnego w Parku im. Henryka Jordana przewidziano m.in. koncert Joszko Brody z dziećmi pt. „Dzieci z Brodą”, występ orkiestry dudziarzy, a także złożenie świadectw przez osoby zaangażowane m.in. w ruch pro-life i zajmujące się opieką nad dziećmi i młodzieżą.

„Trudno mi mówić o swoich poglądach, ale jestem po prostu za rodziną, za wspieraniem tej rodziny, bo rodzina służy społeczeństwu i w ten sposób budujemy wspólnotę i budujemy Polskę” – powiedział dziennikarzom starszy uczestnik marszu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl