fot. PAP/Darek Delmanowicz

IMGW ostrzega: upał w prawie całej Polsce – nawet do 33 stopni

IMGW wydał w poniedziałek wieczorem ostrzeżenie przed upałem w prawie całym kraju. Przy czym ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy zachodniej i środkowej Polski.

IMGW wydał w poniedziałek wieczorem ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem w zachodniej i środkowej Polsce. Alert drugiego stopnia obowiązuje w 12 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i w zachodnich powiatach woj. podkarpackiego.

Na tych terenach temperatura maksymalna w dzień ma wynieść od 30 do 33 st. Natomiast w nocy temperatura minimalna wyniesie od 17 do 20 st.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Alert pierwszego stopnia obowiązuje w zachodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego, w woj. mazowieckim oprócz powiatów wschodnich i woj. podkarpackim oprócz powiatów zachodnich.

Na tych terenach temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 31 st. Termometry w nocy pokażą zaś minimum od 16 do 18 st.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Poza tym na południu kraju mogą wystąpić burze, także z gradem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl