W 2014 roku nasilą się prześladowania chrześcijan

Według organizacji Release International prześladowania ze strony islamistów w 2014 roku nasilą się prawdopodobnie przed wyborami w Nigerii i Afganistanie. Komunizm pozostanie potężnym ciemiężcą chrześcijan, a Korea Północna utrzyma swoją reputację największego prześladowcy chrześcijaństwa na świecie.

„Wygląda na to, że rok 2014 będzie burzliwy dla chrześcijan, zwłaszcza przed wyborami w Nigerii i Afganistanie” – twierdzi Colin King,  dyrektor krajowy Release International (RI).

Ekstremistyczny islam rośnie w siłę, co prowadzi do narastających prześladowań i masowej ucieczki chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Pokrzepiający jest jednak fakt, że sytuacja ta jest znana opinii publicznej”. „Rok 2014 jest 25 rocznicą upadku Muru Berlińskiego, jednakże obecne i dawne kraje komunistyczne nadal czynnie uciskają chrześcijan – dodaje Colin King.

Największym prześladowcą chrześcijan na świecie pozostaje Korea Północna.

Według Open Doors International (ODI) w okresie 12 miesięcy do 31 października 2013 r. zostało zabitych 2 123 chrześcijan w porównaniu z 1 201 chrześcijanami zabitymi w analogicznym okresie rok wcześniej. W ostatnim 12-miesięcznym okresie w samej Syrii zostało zabitych więcej chrześcijan niż w poprzednim okresie łącznie na całym świecie. Należy podkreślić, że liczby te stanowią absolutne minimum zabitych i obejmują jedynie udokumentowane przypadki.

Więcej statystyk i prognoz przytoczonych przez World Watch Monitor można znaleźć na naszej stronie internetowej :

http://www.gpch.pl/artykuly/1061-dwukrotny-wzrost-liczby-zabitych-chrzescijan-w-2013-r

RIRM/ GPCh.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl