Prześladowanie chrześcijan wciąż trwa

Na sto przypadków prześladowań na tle religijnym aż osiemdziesiąt dotyczy chrześcijan. O ich losie trzeba głośno informować opinię publiczną.  Każdy może się włączyć w pomoc chrześcijanom poprzez modlitwę i wsparcie materialne.

O krwawych prześladowaniach wyznawców Chrystusa przypomina ks. Rafał Cyfka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Statystycznie moglibyśmy powiedzieć, że na świecie, co 5 min zabijany jest wyznawca Chrystusa tylko dlatego, że jest chrześcijaninem. Niestety tendencja ta wzrasta. W 22 krajach sytuacja jest bardzo dramatyczna.  Państwa te próbuje się po prostu wyczyścić z chrześcijaństwa tak, by tam chrześcijan nie było – mówi ks. Rafał Cyfka.

350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji. Aby pomóc udręczonym wyznawcą Chrystusa trzeba głośno mówić o ich losie. Jedną z form działania jest dołączenie do grona wolontariuszy organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie – jak zrobiła to pani Aleksandra Antoniak.

– Staramy się być głosem tych, o których tak naprawdę milczą największe organizacje broniące praw człowieka (…) Organizujemy pikiety, próbujemy docierać z tym przekazem do naszych znajomych i do osób, które są wokół nas – wyjaśnia Aleksandra Antoniak, wolontariuszka Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Prześladowanych chrześcijan można wesprzeć między innymi kupując specjalne koszulki za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. O nadruku na koszulce mówi Paweł Mętel, wolontariusz fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Jest to arabska litera ,,n” , którą maluje się często na drzwiach chrześcijan przed ich wypędzeniem. Oznacza ona nic więcej jak ,,Nazarejczyk”.  Dla nas byłby to odpowiednik słowa ,,chrześcijanin”, ,,wyznawca Jezusa Chrystusa”. Takie koszulki można nabyć przez naszą Fundację – informuje Paweł Mętel.

Całkowity dochód ze sprzedaży t-shirtów ,,Nazarejczyk” przeznaczony jest na pomoc chrześcijanom z Bliskiego Wschodu. 

 

 

TV Trwam News/ RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl