Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Około pół miliona uczestników Mszy św. i nabożeństw ze 150 krajów, wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Modlitwy za Prześladowany Kościół.

– „Ten dzień modlitwy jest bardzo ważny, bo często jest to jedyna okazja do tego, aby wspólnoty i Kościoły mogły dowiedzieć się o zjawisku prześladowań chrześcijan i pomodlić się za nich” – powiedział jeden z uczestników.

On sam, po raz pierwszy, wziął udział w tym wydarzeniu, ponieważ wcześniej nie zdawał sobie sprawy, jaki los spotyka wyznawców Chrystusa w Egipcie i Bhutanie.

– „Jestem niezwykle poruszony świadectwem życia tych ludzi. Z powodu wiary w Chrystusa, tej samej, którą wyznaję przecież ja sam, to oni są prześladowani i cierpią nędzę. Są dla mnie umocnieniem, dają mi moc. Ich miłość jest dla mnie wzorem” –  powiedział uczestnik spotkania.

Uczestnicy Międzynarodowego Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół. Zwracali także  uwagę na to, jak ważne jest, aby być w kontakcie z prześladowanymi.

„Myśl, że jesteśmy w jedności i kontakcie z cierpiącym Ciałem Chrystusa, bardzo mi pomaga. Nie tylko w ten jeden dzień się za nich modlę, ale próbuję to robić przez cały rok”.

RIRM/ Open doors Polska  

drukuj