fot. PAP/EPA

Sejm w obronie prześladowanych chrześcijan

Sejm podjął uchwałę ws. wyrażenia solidarności z prześladowanymi wspólnotami chrześcijańskimi w Egipcie i Syrii. W projekcie wezwano rząd i dyplomację do działań m.in. w UE na rzecz obrony chrześcijan.

Projekt uchwały autorstwa posłów PiS jednogłośnie przyjęła sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. Poparcie dla ustawy wyraziło również polskie MSZ.

Poseł Krzysztof Szczerski z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych apelował do posłów o przyjęcie uchwały jednomyślnie. Wyjaśniał, że sprawa jest bolesna i poważna; ludzie giną i codziennie modlą się o to, żeby przeżyć do następnego dnia.

– Ktoś, kto siedzi w eleganckim garniturku i pachnie perfumami nie powinien w ogóle zastanawiać się nad tym, czy warto wyrazić solidarność z tymi, którzy każdego dnia boją się, czy dożyją dnia następnego. Proszę bardzo Wysoki Sejm o to, żeby przez aklamację, jednomyślnie, jeśli to tylko jest możliwe, wyraził solidarność z ludźmi, którzy każdego dnia mogą zginąć za wiarę – mówił poseł Krzysztof Szczerski.

Posłowie okazali się niejednomyślni ws. przyjęcia uchwały. Spośród 425 osób głosujących – uchwałę poparło 389 posłów, 31 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

RIRM 

drukuj