Świąteczna zbiórka dla dzieci na Mazowszu

Na Mazowszu ruszyła akcja świątecznej zbiórki produktów spożywczych i zabawek  dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych.

Z racji tego, że akcja skierowana jest przede wszystkim dla dzieci szczególnie mile widziane będą słodycze, owoce, ale także płatki śniadaniowe, soki owocowe, konserwy, zabawki, książki, filmy na płytach DVD.

– Zbieramy żywność i drobne podarunki dla dzieci. Te prezenty trafią do podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych w Warszawie, Radomiu, Płocku, Ostrołęce, Ciechanowie. Głównie myślimy tutaj o dzieciach. Chcemy żeby jak najbardziej się z tych prezentów ucieszyły- informuje Joanna Ciechowicz-Bieniek z Urzędu Marszałkowskiego.

Zbiórka będzie trwać od 27 listopada do 10 grudnia. Produkty można oddawać w Urzędzie Marszałkowskim i jego delegaturach, a także w sklepach, gdzie będą je zbierać Banki Żywności. Produkty przekażą także bezpłatnie przedsiębiorcy i rolnicy. W zeszłorocznej akcji zebrano ponad 10 tys. kg żywności, która trafiła do ponad 185 tys. ubogich.

Co roku na świecie marnuje się 1/3 wyprodukowanego jedzenia. Nasz kraj zajmuje 5 miejsce w Europie pod względem państw, które wyrzucają pożywienie. Tymczasem około 6 % społeczeństwa żyje poniżej minimum egzystencji

Wypowiedź Joanny Ciechowicz-Bieniek:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl