Radio Maryja ma już 21 lat

Już w najbliższą sobotę w Toruniu, Radio Maryja będzie świętowało XXI rocznicę powstania.

W całej Polsce trwają już ostatnie przygotowania i zapisy przed wyjazdem na sobotnie uroczystości – mówi jeden z organizatorów wyjazdu.

– Zachęcam do tego, żeby wybrać się z nami i osobiście  zobaczyć jak to z tym Radiem Maryja jest w rzeczywistości i z ludźmi to radio tworzącymi. Mamy zapisanych ludzi w różnym wieku. Są także osoby młode, wbrew temu, co jakby mówi propaganda przeciwna Radiu Maryja – powiedział jeden z organizatorów wyjazdu.

Na antenie naszej rozgłośni, na bieżąco podawane są informacje na temat wolnych miejsc w autokarach. Niezdecydowanych do wyjazdu zachęca pani Małgorzata z Rzeszowa.

– Naprawdę warto jechać. Jest to Rodzina Radia Maryja bardzo rozmodlona, rozśpiewana, nawet bym powiedziała – roztańczona. Raz do roku na tę uroczystości jeździmy, chyba już od 10 lat – podkreśliła pani Małgorzata z Rzeszowa.

Miniony rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla radiowej rodziny, za które słuchacze toruńskiej rozgłośni chcą podziękować. Jest także wiele spraw, które Rodzina Radia Maryja chce zawierzyć Matce Bożej – wśród nich przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

– Przede wszystkim jedziemy podziękować Matce Bożej za Jej radio. Przeprosić za to wszystko, co było złe. A także dziękować za nasz kraj – powiedziała pani Małgorzata z Rzeszowa.

Zarówno pielgrzymi, jak i mieszkańcy Torunia muszą się przygotować na zmiany w ruchu drogowym.

Od około godziny 8:00 będą zamknięte dojazdy od ulicy św. Józefa do wjazdu hospicjum, odcinka ulicy Grunwaldzkiej. Będzie też zamknięty odcinek ulicy Grunwaldzkiej, między ulicą Borowiacką, a ulicą Św. Józefa. Zamknięta też będzie ulica Żwirki i Wigury, na odcinku Legionów i Grudziądzkiej. Nie będzie to dotyczyło autobusów, zwłaszcza linii MZK. Będzie również zmiana organizacji ruchu przy ulicy Św. Józefa, będzie ulicą jednokierunkową na odcinku od Grunwaldzkiej do Placu Frelichowskiego – powiedziała rzecznik Policji w Toruniu, Wioletta Dąbrowska.

Jak co roku policja prosi pielgrzymów o ostrożność.

– Rzeczy osobiste, dla nas istotne należy chować w wewnętrznych kieszeniach odzieży, najlepiej zasuwanych. Kobiety noszą, ze sobą torebki. Trzymajmy je na ramieniu, sprawdźmy czy mamy dobrze zasunięty zamek i jeśli znajdujemy się w tłumie należy łokciem przytulić torebkę do siebie – ostrzega podinsp. Wioleta Dąbrowska.

Na sobotnie uroczystości wybierają się pielgrzymi z całego kraju. Nasza słuchaczka, która do tej pory już 17 razy świętowała Rocznicę Powstania Radia Maryja w Toruniu, nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć również i w tym roku.

– Nie wyobrażam sobie, żebym tam nie była. Staram się zabrać słuchaczy i sympatyków Radia Maryja. Pamiętam kiedy byliśmy na Jasnej Górze, miałam transparent Dziękujemy Radiu Maryja za budzenie naszych sumień. To w dalszym ciągu trwa w nas, Polakom jest potrzebne, bo nie wiem jak wyglądałaby rzeczywistość bez Radia Maryja – mówiła słuchaczka.

8 grudnia uroczystości rocznicowe odbędą się w Bydgoszczy.

 

 

RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl