Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

Planujmy przyjazd na XXI Rocznicę Radia Maryja


Kochana Rodzino Radia Maryja, drodzy przyjaciele, wszyscy współpracownicy Radia Maryja!

Z całego serca dziękujemy za piękne zorganizowanie Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Św. Benedykta XVI i błogosławionego Ojca Św. Jana Pawła II, patrzącego na nas z okna domu Ojca. Udaliśmy się do Watykanu w Roku Wiary: samolotami, pociągami, autokarami i prywatnie. Bóg zapłać za wspaniałą atmosferę i piękne świadectwo entuzjastycznej wiary. Pierwszy raz w historii, tylu Polaków było razem na Eucharystii w Bazylice św. Piotra. Rozmodlone twarze, gorące serca – to było fantastyczne świadectwo.

Zbliża się XXI Rocznica Powstania Radia Maryja – zapraszamy serdecznie. Świętujemy w Toruniu, w pierwszą sobotę miesiąca, pierwszego grudnia. W Bydgoszczy, w samo święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ósmego grudnia o godzinie 18:00, w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Pozdrawiamy księdza biskupa ordynariusza i proboszcza tej parafii. Już teraz dziękujemy za gościnę.

1.XII uroczystości w Toruniu
12:30 różaniec w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
13:30 koncert zespołu Lumen i Orkiestry Koncertowej „Victoria”
15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 Msza św. dziękczynna, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Suski – pasterz diecezji toruńskiej, homilię wygłosi ks. bp Ignacy Dec – pasterz diecezji świdnickiej

8.XII uroczystości w Bydgoszczy
18:00 rozpoczęcie uroczystości w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

W Toruniu, w pierwszą sobotę grudnia, od godziny 9:00 rano, transmitować będziemy spotkania z gośćmi, którzy przybędą na uroczystość. Będziemy ich witać w Radiu Maryja, w kampusie akademickim Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i przy budowie świątyni Wotum Wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II. Te spotkania będziemy transmitować w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Następnie o godzinie 12:30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przy ulicy św. Józefa rozpoczniemy modlitwę różańcową. O godz. 13:30 zaplanowaliśmy koncert, o 15:00 Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a godzinie 15:30 – uroczystą Mszę Św. dziękczynną. Pragniemy zaznaczyć, że oprócz kościoła będą do dyspozycji ogrzewane namioty z telebimami.

Od godziny 12:00 będzie można zjeść coś ciepłego. Zbliża się Mikołaj i Boże Narodzenie – w związku z tym mądrym rodzicom, dziadkom i rodzinom, którym zależy by dzieci kształtować w tym co piękne, dobre i prawdziwe, co prowadzi do miłości Pana Boga, Ojczyzny i ludzi, udostępnimy dobre książki, albumy, pisma, płyty. Przekazujmy dzieciom i młodzieży dobre treści. Taki prezent wyda owoce. Będzie też można kupić anteny do odbioru Telewizji Trwam. Sądzę, że będą także pierniki. Toruń jest znany z Radia Maryja, ale także z Mikołaja Kopernika i pierników.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować uroczystość w jednym, potężnym namiocie przy kościele powstającym przy ulicy Starotoruńskiej. Jeżeli damy radę, jeżeli będziecie nam pomagać, może za rok będzie stan surowy. Zapraszam wszystkich do działania.

 

o. Tadeusz Rydzyk
Dyrektor Radia Maryja

 

* * *

 

W zeszłym roku Radio Maryja obchodziło XX rocznicę swojego powstania. Z tej okazji Ojciec św. Benedykt XVI przesłał specjalne przesłanie, w którym dziękował Radiu Maryja za 20 lat ofiarnej misji ewangelizacyjnej. Wyraził radość, że dzięki Radiu Maryja i TV Trwam Jego podróże apostolskie, audiencje środowe i inne wystąpienia, mogą być odbierane w Polsce w języku ojczystym. Jest to wyraźny wkład, w przybliżanie Misji Piotrowej w waszym kraju i wśród waszych rodaków na obczyźnie – powiedział Ojciec Święty.

        Ojciec św. pozdrowił także Rodzinę Radia Maryja uczestniczącą w jubileuszowej lipcowej pielgrzymce słuchaczy na Jasną Górę oraz podczas listopadowej pielgrzymki do Watykanu.

 

Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała także do Ojca św. Jana Pawła II.


Ojciec św. Jan Paweł II cenił i umacniał Radio Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja powiedział, że wątpliwym jest, czy radio by istniało gdyby nie Ojciec Święty Jan Paweł II. Dyrektor Radia Maryja przypomniał, że Ojciec św. chciał, byśmy byli siewcami ewangelii i wiary. Mówił byśmy głosili ewangelię życia, chronili życie od poczęcia do naturalnej śmierci, pomagali rodzinie, zachęcał nas do działania – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

 

Radio Maryja wspiera także Episkopat Polski, kardynałowie i biskupi.

drukuj