Policja zadba o bezpieczeństwo podczas XXI Rocznicy Radia Maryja

O zorganizowaniu dodatkowych służb, które mają zapewnić bezpieczeństwo podczas XXI Rocznicy Radia Maryja w Toruniu – mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Audio MP3
Pobierz

Jak co roku mamy dodatkowo zorganizowane służby. Policjanci zarówno  prewencji jak i ruchu drogowego, będą czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymujących. Będziemy kierować ruchem. Specjalne patrole będą kontrolować i informować pielgrzymów spoza Torunia jak dojechać do celu.

Jeżeli nic nie ulegnie zmianie, to od około godz. 8.00 takimi półzaporami czyli znakami fachowo nazywanymi B1 na odcinku ul. Grunwaldzkiej tj. od ul. św. Józefa do wjazdu do hospicjum, będą one zamknięte. Będzie też zamknięty odcinek ul. Grunwaldzkiej, między ul. Borowiacką, a ul. św. Józefa. To potrwa praktycznie do zakończenia uroczystości. Zamknięta też będzie prawdopodobnie ul. Żwirki i Wigury, na odcinku ul. Legionów i ul. Grudziądzkiej. Nie będzie to dotyczyło autobusów, zwłaszcza linii MZK. Jak również zmiany organizacji ruchu, ul. św. Józefa będzie tą jednokierunkową na odcinku, od ul. Grunwaldzkiej do Placu Frelichowskiego. Ulica ta będzie jednokierunkowa do zakończenia uroczystości. Funkcjonariusze będą tam pełnili służbę, zarówno w patrolach pieszych, jak i w patrolach zmotoryzowanych.

Jeżeli by się coś działo w okolicach ul. św. Józefa lub ul. Legionów, na pewno takimi zgłoszeniami będzie się zajmował Komisariat Policji Toruń Śródmieście, przy ul. PCK. Policjanci będą, albo w patrolach dwuosobowych, ale także będą patrole kryminalnych, które będą obserwować przebieg uroczystości,  aby nie doszło do jakichś zakłóceń.

Funkcjonariusze będą widoczni, bo są to policjanci zarówno prewencji, jak i ruchu drogowego.

Bardzo ważne jest, aby rzeczy, które mamy, rzeczy osobiste i bardzo dla nas istotne, schować w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Najlepiej zasuwanych, wtedy jest dużo mniejsze ryzyko, że ktoś włoży nam rękę w kieszeń i coś ukradnie np. telefon komórkowy, portfel czy pieniądze. Wiadomo, że kobiety przeważnie noszą ze sobą torebki. Trzymajmy te torebki na ramieniu, sprawdźmy czy mamy dobrze zasunięty zamek. Najlepiej jeśli znajdujemy się w takim tłumie, przytulić łokciem do siebie tą torebkę tak, żeby nikt nie mógł włożyć ręki w kieszeń takiej torebki lub jej swobodnie rozsunąć bądź przeciąć.

Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji

drukuj