Marsz pustych wózków

Matki  i  babcie  wyszły  dzisiaj na ulice Warszawy z pustymi wózkami dziecięcymi, aby wyrazić niezadowolenie z ustawy o nasiennictwie, która zezwala na uprawy GMO w Polsce. Mają mocne poparcie rolników, pszczelarzy i artystów.

– Wyszłyśmy z pustymi wózkami bo będą puste jak pozwolimy na uprawy GMO; GMO powoduje bezpłodność, GMO powoduje, że rodzą się zdeformowane niemowlęta, GMO powoduje, że rodzą się martwe dzieci, GMO jest przyczyną wielu chorób, w tym raka – mówi Anna Szmelcer, mikrobiolog, matka, prezes Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO.
-Domagamy się od Prezydenta RP zawetowania nowej Ustawy o Nasiennictwie, która po zmianach w Sejmie, uchyla zakazy rejestracji genetycznie zmodyfikowanych nasion (GMO) i obrotu  tymi nasionami. Domagamy się od Rządu RP wprowadzenia autonomicznych przepisów (ustawowych), które trwale i skutecznie zabezpieczą Polskę przed uprawami roślin genetycznie zmodyfikowanych (GMO) – dodaje Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka, matka, członek zarządu stowarzyszenia Ekoland.
– (…) Obecna propozycja Rządu RP, obiecująca wprowadzenie zakazów drogą rozporządzeń Rady Ministrów na podstawie nowej Ustawy o Nasiennictwie, daje iluzoryczną nadzieję na nie, bo mogą one zostać uchylone przez Komisję Europejską i jest to decyzja ostateczna. Zostaniemy więc z ustawą, która pozwala uprawiać rośliny GM i bez możliwości zakazu. W dodatku wprowadzony zakaz stosowania nie będzie zakazem sprzedaży, więc firmy legalnie wprowadzą do obrotu nasiona GMO. Oznacza to, że nasiona trafią na pola. Tylko natychmiastowe, autonomiczne zakazy upraw genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON810 i ziemniaków Amflora wprowadzone przez Rząd RP mogą dać pewność ochrony naszego kraju przed GMO i tego się domagamy… – wyjaśnia Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), wiceprezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

Protesty, koncerty i inne wydarzenia wspierające weto dla nowej ustawy o nasiennictwie odbędą się również w innych miastach. Trwa również akcja wysyłania pocztówek ”Ustawa o nasiennictwie = GMO”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl