KE przedłużyła zgodę na stosowanie glifosatu

Mimo braku zgody ze strony państw członkowskich Komisja Europejska zdecydowała o przedłużeniu zgody na stosowanie glifosatu. Ta substancja, stosowana głównie w środkach chwastobójczych przy uprawach GMO, może być rakotwórcza.

Do końca 2017 roku opinię na temat szkodliwości glifosatu powinna wydać Europejska Agencja Chemikaliów. Do tej pory powstały sprzeczne opinie na ten temat.

Należąca do Światowej Organizacji Zdrowia Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem, uznała, że glifosat może powodować u ludzi raka.

Odmienną opinię wydał natomiast w ubiegłym roku Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Organ doradczy Komisji Europejskiej uznał, że substancja nie jest szkodliwa dla ludzi. Z tą opinią nie zgadza się epidemiolog dr Zbigniew Hałat.

– No nie takie rzeczy były obserwowane w przeszłości w obszarze zdrowia publicznego. Uważam, że od dawna dowody, które są przeciwko tej instytucji, nie tylko ja kompromitują, ale powinny zmusić społeczeństwa wszystkich krajów europejskich, narody europejskie do tego, żeby wydelegowały swoich przedstawicieli pod siedzibę i tam rozpoczęły się jakieś protesty w obronie zdrowia i życia Europejczyków – 

Wcześniejsze pozwolenie na stosowanie glifosatu wygasło wczoraj.

KE początkowo chciała przedłużenia licencji na 15 lat, ale przy silnym sprzeciwie ze strony niektórych grup politycznych i organizacji ekologicznych skróciła tę propozycję do lat dziewięciu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl