fot. pixabay.com

Komisja Europejska zezwoliła na wprowadzenie do obrotu produktów spożywczych pochodzących z mąki ze świerszcza domowego

Komisja Europejska zezwoliła na wprowadzenie do obrotu krajów UE produktów spożywczych, które powstały z mąki ze świerszcza domowego. Od 24 stycznia bieżącego roku będzie można stosować tego typu mąkę do produkcji między innymi chleba, ciast czy spodów do pizzy.

Już w ubiegłym roku  KE stwierdziła, że świerszcz domowy jest pokarmem i może być wprowadzony do obrotu. Wcześniej unijni urzędnicy dopuścili już larwy mącznika młynarka i szarańczy wędrownej.

Dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, Monika Przeworska, podkreśliła, że forsowany przez UE nowy typ białka ma być zamiennikiem dla białka pochodzenia zwierzęcego.

Wszyscy zdają sobie z tego sprawę, jak duże jest zapotrzebowanie organizmów na białko, stąd też szukanie na siłę zamienników. Wiele razy słyszeliśmy, jak bardzo naciska się na to, żeby zalegalizować i rozwijać produkcję tzw. czystego mięsa, czyli mięsa produkowanego w laboratorium. Kolejną odnogą, na którą kładzie się coraz większy nacisk, jest pozyskiwanie białka z owadów. Oczywiście są obszary świata, gdzie panuje głód i trzeba sięgać po różne rozwiązania, ale robi się to z ogromną rozwagą, a nie tworzy element indoktrynacji młodych ludzi – mówiła Monika Przeworska.

Jak na razie tylko jedna firma otrzymała pozwolenie na wykorzystywanie mąki ze świerszcza domowego do produkcji żywności na rynku UE. Do tej pory świerszcze domowe były hodowane jako pokarm dla zwierząt.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl