Ustawa o nasiennictwie jest polityczna

Przyjęty przez Sejm i Senat głosami Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, projekt ustawy o nasiennictwie jest decyzją polityczną – napisał w liście do premiera prof. Jan Szyszko.

W liście otwartym do szefa rządu prof. Jan Szyszko, były minister środowiska przedstawił argumenty na szkodliwość nowych zapisów dla Polski. Przypomniał jak od 1997 tworzone było prawo środowiskowe, w tym związane z GMO.

 „Wiedzieliśmy, że państwa „starej piętnastki” to nadprodukcja żywności GMO, to coraz większy bojkot tej żywności i coraz większe zapotrzebowanie na produkty rolne o wysokiej jakości” – powiedział profesor Jan Szyszko.

Dodał, że wielką szansą Polski było utrzymanie bioróżnorodności polskich gleb rolnych i na bazie tej bioróżnorodności produkcja i eksport żywności o wysokiej jakości  do państw wysoko rozwiniętych. Wymienił też fakty przeczące hasłom głoszonym przez koalicję PO-PSL w kampaniach wyborczych i stwierdził, że przyjęte obecnie przepisy są decyzją polityczną.

„Przyjęty przez Sejm i Senat głosami Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, projekt ustawy o nasiennictwie jest decyzją polityczną nie mającą nic wspólnego ani z wiedzą ani z interesami Polski. Jest ustawą szkodliwą, która wprowadza GMO do Polski w imię interesów wielkich ponadnarodowych korporacji, których celem jest bezwzględne niszczenie polskiej wsi” – napisał prof. Jan Szyszko.

PRZECZYTAJ LIST PROF. JANA SZYSZKO DO PREMIERA

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl