Sejmowe komisje zajmują się rządowym projektem ustawy o GMO

Sejmowe komisje rolnictwa i środowiska zajmują się projektem ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych. Autorem projektu jest rząd.

Strona społeczna podkreśla, że zapisy zawierają zapisy otwierające Polskę na uprawy GMO. Projekt wprowadza specjalne strefy, w których byłaby możliwa uprawa modyfikowanej żywności.

Przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń licznie przybyli dziś na posiedzenie połączonych sejmowych komisji. Domagają się m.in. przyjęcia poprawek złożonych przez Kukiz’15, które – jak podkreślają – przewidują całkowity i jednoznaczny zakaz upraw GMO.

PiS jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. opowiadał się za wprowadzeniem całkowitego zakazu upraw GMO. Wskazywano, że jest to szansa dla polskiej zdrowej żywności, która może znaleźć odbiorców na Zachodzie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl