fot. PAP

Przeciw GMO

Polska wolna od GMO – transparenty z tym hasłem pojawiły się przed Pałacem Prezydenckim. Protestujący przeciw nowelizowanej ustawie o GMO apelują do Bronisława Komorowskiego o jej zawetowanie.

Siąpiący deszcz i przenikliwe zimno nie odstraszyły tych, którzy demonstrowali swój sprzeciw wobec nowej ustawy o GMO.

 – Żywność genetycznie modyfikowana jest niesprawdzona – powiedział Antoni Mobiczek, uczestnik demonstracji.

Choroby przewodu pokarmowego, nowotwory i m.in. bezpłodność – skutki spożywania żywności na bazie genetycznie zmodyfikowanych surowców są już udowodnione.

 – Badania wskazują na toksyczne działania soi. Ona jest nasączona randapem. Rośliny rosną obok siebie, a on nie wyparowuje, jest w tych roślinach – powiedziała Anna Szmelcer ze Stowarzyszenia „Polska Wolna od GMO”.

GMO nie tylko jest ogromnym ryzykiem dla zdrowia, to też faktyczny koniec tradycyjnego rolnictwa, upraw ekologicznych czy pszczelarstwa. Przenikanie nasion zmodyfikowanych na tereny teoretycznie wolne od GMO jest nie do uniknięcia.

Nowelizowana ustawa o GMO jest obecnie w Senacie, potem wróci do Sejmu, a następnie trafi do podpisu prezydenta. Zwolennicy zdrowej żywności apelują do Bronisława Komorowskiego o zawetowanie ustawy albo skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

 

TV Trwam News

drukuj