fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Komisja weryfikacyjna zadecyduje ws. reprywatyzacji nieruchomości przy Nowogrodzkiej 6a

Komisja weryfikacyjna wyda dziś decyzję w sprawie reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a. Członkowie komisji zajęli się sprawą na posiedzeniu 18 października. Na rozprawie stawili się lokatorzy kamienicy, którą przejęła spółka Jowisz.

Mieszkańcy budynku przy ul. Nowogrodzkiej 6a mówili o „terrorze psychicznym” ze strony przedstawicieli spółki, żądaniach wyprowadzki, radykalnej podwyżce czynszów i uciążliwych remontach. Z 84 osób, które początkowo mieszkały w kamienicy pozostało jedynie 10. O nękaniu zawiadomiono prokuraturę – postępowanie początkowo umorzono, ale niedawno je wznowiono.

Minister Paweł Lisiecki z komisji weryfikacyjnej wskazuje, że istnieją przesłanki do uchylenia decyzji reprywatyzacyjnej.

Myślę, że większa cześć członków komisji weryfikacyjnej zastanowi się nad tym, czy jednak tej decyzji zwrotowej w tym wypadku nie uchylić. Mieliśmy tam do czynienia z pewnym nękaniem lokatorów. Informacje, które przekazali nam sami lokatorzy były wstrząsające, dlatego komisja będzie musiała rozpatrzyć dzisiaj wniosek o uchylenie tej decyzji. Jaka ostatecznie będzie to decyzja, trudno powiedzieć. Nie chcę się wypowiadać za całą komisje, natomiast sam widzę przesłanki, żeby tę decyzję uchylić – akcentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W najbliższym czasie komisja wyda decyzję m.in. w sprawie nieruchomości przy ul. Hożej 25, 25 a i 23/25.

Komisja weryfikacyjna od początku czerwca bieżącego roku bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Uchyliła już kilka decyzji wydanych z upoważnienia prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

RIRM/TV Trwam News

drukuj