Trwa nabór wniosków w ramach programu „Maluch plus”

Trwa nabór wniosków do programu „Maluch plus”. Rząd przeznaczył 450 milionów złotych na dofinansowanie żłobków istniejących, jak i tych, które dopiero powstaną.

„Maluch Plus’” to rządowy program, poprzez który rząd dofinansowuje tworzenie placówek opiekuńczych dla dzieci do 3 roku życia. Program wystartował 7 września. Aby zdobyć pieniądze na utworzenie nowego żłobka bądź dofinansowanie już istniejącego, trzeba złożyć wniosek.

– Mogą się o to starać samorządy. Mogą się starać o to różne instytucje. Jest to program dla wszystkich, którzy chcieliby wzmocnić ofertę żłobkową w swoich miejscowościach – tłumaczy Klaudia Strzelecka, radna PiS z Poznania.

Do rozdysponowania jest 450 milionów złotych. Samorządy, które chcą utworzyć nowe miejsca opieki dla najmłodszych, kiedy w gminie nie ma żłobków, mogą skorzystać z dofinansowania w kwocie 33 tysięcy złotych. Z kolei dla samorządów, w których działają już instytucje opieki nad małymi dziećmi, kwota dofinansowania utworzenia nowego miejsca wynosi 30 tysięcy złotych.

– Plusem programu jest to, że niweluje on różnice pomiędzy różnymi gminami. Eliminuje również efekt wykluczenia tych gmin mniej zaludnionych i biedniejszych – zauważa Jan Sulanowski z „Solidarności” Wielkopolskiej.

Pomimo przekazywania w ostatnich latach dużo większych pieniędzy na żłobki, nadal w większości gmin w Polsce nie ma żadnej instytucji opieki nad najmłodszymi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl