Gorąca niedziela w całej Polsce; możliwe przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, Europa Północna, częściowo Wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu dominują płytkie niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego wschodu napływa gorąca, zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami w całym kraju przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie opady gradu. Opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm w zachodniej połowie kraju i do 40 mm we wschodniej połowie. Temperatura maksymalna od 26 st. nad morzem do 31 st. miejscami w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z północnego zachodu i z północy. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl