Ciepły początek nowego roku szkolnego; na wschodzie i południu możliwe burze
Jak podaje IMGW, Skandynawia oraz centralna Europa będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.
Polska będzie w zasięgu zatoki związanej z płytkim niżem nad zachodnią Ukrainą. Na wschodzie kraju zaznaczy się strefa mało aktywnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w polarnym morskim powietrzu, na północnym zachodzie nieco chłodniejszym, na pozostałym obszarze cieplejszym.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie ulegać wahaniom.
We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu nad morzem przelotne opady deszczu, a na wschodzie i południu przelotne opady deszczu oraz burze. Możliwe opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz przeważnie do 15 mm, jedynie na południu Śląska, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. nad morzem do 27 st. miejscami w centrum i na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.
W nocy z wtorku na środę na wschodzie i południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, a początkowo możliwe również burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, na ogół bez opadów. Nad ranem na Pomorzu, Warmii i w Kotlinach Sudeckich mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 st. na południowym zachodzie do 16 st. na północy kraju. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz w porywach 60 km/h.
PAP/RIRM