Przez Polskę przemieszczają się kolejne chłodne fronty atmosferyczne

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pod wpływem rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem u północno-zachodnich wybrzeży Norwegii. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, przemieszczają się kolejne chłodne fronty atmosferyczne. Napływa za nimi chłodne powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich utrzymuje się cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

W niedzielę na krańcach zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, w województwach południowych głównie o charakterze ciągłym i tutaj prognozowana suma opadów do 20 milimetrów. Temperatura maksymalna od 16 st. do 21 st., na terenach podgórskich województwa małopolskiego i śląskiego od 13 st. do 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, głównie z kierunków zachodnich i południowych.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl