fot. pixabay.com

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie i południowym wschodzie także z burzami

Jak informuje IMGW, nad Europą Zachodnią i Północną dominować będą słabe wyże. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie w zasięgu płytkich niżów.

Polska będzie w zasięgu wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Danią; na północy oddziaływać będą fronty atmosferyczne. Od południowego zachodu rozbuduje się klin wyżowy. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie i południowym wschodzie także z burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, punktowo do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C do 24 st. C, miejscami w kotlinach sudeckich około 18 st. C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a na wschodzie także z burzami. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm, punktowo do 30 mm. Temperatura minimalna od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

PAP

drukuj