fot. PAP/EPA

Prezydent USA odwołał wizytę w Polsce

Prezydent Donald Trump odwołał wizytę w Polsce. Na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zastąpi go wiceprezydent Mike Pence. Trump – jak już zapowiedział – uda się do Polski w najbliższej przyszłości.

Najpierw amerykański prezydent odwołał wizytę w Danii. Później poinformował, że przyleci do Polski dzień później – 1 września rano. W planach był udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a także rozmowy w cztery oczy Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy. Teraz jednak potężny żywioł wymusił na amerykańskim przywódcy zmianę planów. Nad Florydę nadciąga potężny huragan.

– Aby mieć pewność, że wszystkie zasoby rządu federalnego są skoncentrowane na nadchodzącym huraganie, postanowiłem wysłać do Polski na moje miejsce wiceprezydenta Mike’a Pence’a. Rozmawiałem już o tym z prezydentem Dudą. Wyraziłem moje najgorętsze życzenia i życzenia narodu amerykańskiego. Naszym najwyższym priorytetem jest ochrona narodu przed huraganem. Do Polski udam się w najbliższej przyszłości – podkreślił Donald Trump.

Prognozy wskazują, że Dorian będzie najsilniejszym huraganem, jaki nawiedzi wschodnie wybrzeże Florydy od 27 lat. Wtedy żywioł doprowadził do śmierci 40 osób. W Warszawie w trakcie wizyty Trumpa – jak wcześniej informował prezydencki minister Krzysztof Szczerski – miały zostać podpisane: memorandum w sprawie bezpieczeństwa wojskowego oraz porozumienia energetyczne. Dodatkowo, amerykański prezydent miał rozmawiać z nowym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl