Słoneczna niedziela w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa Północna i Wschodnia znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin wyżu znad Atlantyku.

Polska znajduje się w zasięgu tego klina, jedynie północne obszary kraju są pod wpływem skraju niżu znad Finlandii. Na południowym wschodzie zaznacza się strefa falującego frontu atmosferycznego. Napływa nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie, jedynie na południowo-wschodnich krańcach kraju zalegać będzie jeszcze upalne powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie Polski lokalne burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 18 st.C, 20 st.C na wybrzeżu, około 24 st.C w centrum do 26 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl