Nad morzem deszcz, w górach śnieg, w centralnej Polsce pogodnie

Jak informuje IMGW, częściowo Europa północna i południowo-zachodnia będą w zasięgu wyżów z centrami nad Skandynawią i południową Hiszpanią. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem rozbudowującego się wyżu znad Skandynawii, jedynie krańce południowe kraju pozostaną jeszcze na skraju niżu, którego ośrodek przemieści się nad Morze Azowskie.

Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie szybko rosło.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami we wschodniej i południowej części kraju słabe opady śniegu, a na Pomorzu Wschodnim również deszczu ze śniegiem. Rano na północy kraju lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura maksymalna od -3 st., -2 st. na obszarach podgórskich oraz krańcach południowo wschodnich do 1 st., 2 st. na przeważającym obszarze kraju, tylko nad morzem cieplej, od 3 st. do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach w porywach do 65 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, północno-wschodni i północny.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w północnej połowie kraju również rozpogodzenia. Miejscami we wschodniej połowie słabe opady śniegu, na Pomorzu Wschodnim deszczu ze śniegiem. Na północy i w centrum lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -8 st. na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich do -3 st. na przeważającym obszarze kraju, tylko nad morzem około 1 st. Na północnym wschodzie kraju w trakcie dłuższych rozpogodzeń lokalnie możliwy spadek temperatury do -10 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, wysoko w górach w porywach do 60 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, północno-wschodni i północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl