Pogodnie w całym kraju

Jak podaje IMGW, Nad Europą dominował będzie rozległy wyż z centrum nad południowym Bałtykiem. Jedynie krańce zachodnie oraz południowo-wschodnie będą w zasięgu niżów.

Pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Bałtyku. Z zachodu napływać będzie dość ciepłe powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Karpatach miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. miejscami na wybrzeżu do 20 st., 24 st. na pozostałym obszarze kraju. W rejonach podgórskich temperatura maksymalna od 17 st. do 20 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich od 8 st. do 10 st., na pozostałym obszarze od 11 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, jedynie na wschodzie kraju słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl