W Polsce zachmurzenie umiarkowane

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna oraz częściowo wschodnia i środkowa będą w zasięgu rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże. Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z pogłębiającym się niżem, którego ośrodek wędrować będzie wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii. Z zachodu napłynie znacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju i na północnym zachodzie, przelotne opady deszczu, a na wybrzeżu i Pomorzu także burze. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 15 st. na wschodzie do 18 st. na południowym zachodzie. Chłodniej na Podhalu 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, na Pomorzu do 70 km/h, w pasie nadmorskim okresami silny 30-45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl