MSZ: Minister Jacek Czaputowicz uda się z wizytą do Stanów Zjednoczonych

Udział w Forum CEPA oraz w debacie generalnej 73. Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ to główne cele planowanej na 23-27 września br. wizyty szefa polskiej dyplomacji w Waszyngtonie i Nowym Jorku.

W najbliższy poniedziałek w Waszyngtonie minister Jacek Czaputowicz weźmie udział w organizowanej przez amerykański think-tank Center for European Policy Analysis (CEPA) dorocznej konferencji transatlantyckiej na temat bezpieczeństwa. Szef MSZ weźmie udział w panelu zatytułowanym „NATO — EU: Reinvigorating Cooperation or Muddling Through”, poświęconym wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie UE i NATO. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. możliwości wzmocnienia zbiorowej obrony w stosunkach transatlantyckich.

Z kolei w dniach 24-27 września br. minister Jacek Czaputowicz uczestniczyć będzie w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, w trakcie której reprezentujący Polskę Prezydent RP Andrzej Duda wygłosi przemówienie narodowe. Szef polskiej dyplomacji będzie uczestniczył w szeregu wydarzeń wysokiego szczebla, poświęconych najważniejszym zagadnieniom z agendy ONZ. Wraz z prezydentem RP weźmie także udział w briefingu Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat nieproliferacji broni masowego rażenia.

Wizyta szefa polskiej dyplomacji w USA będzie również okazją do kilkunastu spotkań dwustronnych i wielostronnych. Minister Jacek Czaputowicz będzie rozmawiał m.in. z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża Peterem Maurerem. Będzie ponadto uczestniczył w rozmowach w gronie szefów dyplomacji Grupy Wyszehradzkiej oraz Rady do Spraw Zagranicznych UE (FAC).

MSZ

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl