Liczba nielegalnych imigrantów w Grecji drastycznie wzrasta

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku do Grecji dotarło drogą morską ponad 42 tys. nielegalnych imigrantów, czyli sześciokrotnie więcej niż w tym samym okresie 2014 roku – poinformował w piątek Urząd Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców (UNHCR). 

Liczby wzrosły dramatycznie, szczególnie w Grecji, gdzie widzimy przybywanie średnio 600 ludzi dziennie. Spodziewamy się, że tempo to co najmniej się utrzyma, a nawet wzrośnie – powiedziała dziennikarzom w Genewie rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming.

Jaka zaznaczyła, pochodzący przede wszystkim z Syrii, a także z Iraku, Afganistanu, Somalii i Erytrei uchodźcy przedostają się z Turcji na położone blisko jej wybrzeża greckie wyspy na Morzu Egejskim. Wezwała jednocześnie Unię Europejską do silniejszego wsparcia Grecji w kwestii nielegalnych imigrantów.

Według UNHCR, od stycznia do końca maja bieżącego roku przez Morze Śródziemne dotarło do Europy blisko 90 tys. nielegalnych imigrantów – w tym 46,5 tys. do Włoch, 42 tys. do Grecji, 920 do Hiszpanii i 91 na Maltę. Ponadto 1850 osób w trakcie przeprawy utonęło lub zaginęło.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl