fot. flickr.com

W całej Polsce opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Wielką Brytanią. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w strefie przejściowej pomiędzy wspomnianym wyżem, a układem niżowym znad Europy Wschodniej. Napływać będzie chłodne powietrze polarne, morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie w północnej części kraju. Okresami przelotne opady deszczu. Na krańcach południowych kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów w Karpatach do 10 mm. W górach opady śniegu, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 7 st.,  9 st. na wschodzie do 10 st., 12 st. na zachodzie kraju.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północnym wschodzie, na wschodnim Pomorzu oraz w centrum kraju.

Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie, opady deszczu. Wysoko w Karpatach okresowo opady śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 2 st. do 5 st., na północnym wschodzie lokalnie 0 st. i przygruntowe przymrozki do -2 st., a na zachodzie i południu miejscami 6 st., 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h i lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj