fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Lewica w PE jest bardzo poirytowana tym, co się stało z ich guru, czyli F. Timmermansem

Nowi posłowie w Parlamencie Europejskim, szczególnie ci z lewicy, są bardzo poirytowani tym, co się stało z ich guru, czyli Fransem Timmeramansem. […] Lewica, że się tak wyrażę, jest „niewidoma” na jedno oko. Jeżeli ona łamie zasady, to udaje, że nic wielkiego się nie dzieje mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” dr Zbigniew Kuźmiuk.

Wybór Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej spotkał się z ostrą krytyką ze strony nowych posłów do Parlamentu Europejskiego. Ci liczyli, że stanowisko to zdobędzie Frans Timmermans, od 2014 roku wiceszef KE.

Nowi posłowie, szczególnie ci z lewicy, są bardzo poirytowani tym, co się stało z ich guru. To, co z kolei wydarzyło się później, jest próbą odegrania się na tych, którzy w głównej mierze przyczynili się do tego, że Frans Timmermans nie został przewodniczącym Komisji Europejskiej. Teraz mamy miesięczną przerwę w funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego, jego instytucji i mam nadzieję, że na jesieni ta nerwowość lewicy przyjedzie. Oby te dziwne zachowania (łamanie standardów zasad) się skończyły – podkreślił dr Zbigniew Kuźmiuk.

Jak zwrócił uwagę gość Radia Maryja, pretensje lewicy wobec braku wyboru Fransa Timmermansa na nowego szefa KE są niezrozumiałe.

Przecież przewodniczącym Komisji Europejskiej powinien być przedstawiciel chadecji, bo to ona wygrała wybory do PE, ma najwięcej posłów i takim kandydatem był Manfred Weber. Jego kandydatura odpadła, zasady zostały połamane, więc w tej sytuacji również pan Timmermans tym kandydatem nie powinien być. Lewica, że się tak wyrażę, jest „niewidoma” na jedno oko. Jeżeli ona łamie zasady, to udaje, że nic wielkiego się nie dzieje – dodał polityk.

Całą rozmowę z udziałem dr. Zbigniewa Kuźmiuka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj