Deszczowo w całej Polsce

Jak podaje IMGW, Północna Europa oraz krańce zachodnie będą pod wpływem wyżów. Nad resztą kontynentu przeważać będą niże. Północne i zachodnie województwa kraju pozostaną na skraju wyżu znad północnej Szwecji, pozostały obszar będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Morza Czarnego. Ze wschodu napływać będzie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i powoli będzie spadać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i tamprzelotne opady deszczu i burze. Lokalnie grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej, Kotlinie Kłodzkiej i na Podhalu do 30 st. na zachodzie i w centrum. Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo miejscamiduże i tam zanikające przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 17 st. do 22 st., chłodniej w kotlinach górskich: od 15 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj