fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

J. Zieliński: Wszystko jest w pełni przygotowane

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Jarosław Zieliński stanął na czele zespołu koordynującego przygotowania służb podległych resortowi przed Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO w Warszawie. Poinformował o tym na konferencji po spotkaniu zespołu.

Wcześniej na czele zespołu stał komendant główny policji. Jarosław Zieliński zaznaczył, że spotkania zespołu będą się odbywały przynajmniej raz w tygodniu. Dodał, że w budżecie państwa zostały już zabezpieczone środki na działania służb a także rozdzielone kompetencje dotyczący koordynacji ich działań.

– Przypomnę, że na Światowe Dni Młodzieży to jest kwota 26,5 mln zł dla poszczególnych służb łącznie, na szczyt NATO kwota 47,7 mln zł. A wiec mamy bezpieczeństwo finansowe dla tych wszystkich działań, które są potrzebne do wykonania przed tymi dwoma dużymi wydarzeniami w  naszym kraju. Jeżeli chodzi o kwestię koordynacji, dowodzenia, zaplanowanych operacji, podoperacji to chcę państwu powiedzieć, że wszystko jest w pełni przygotowane pod kątem organizacyjnym. Zostały podzielone role, przypisani funkcjonariusze odpowiedzialni do poszczególnych zadań – powiedział Jarosław Zieliński.

Minister Jarosław Zieliński powiedział też, jutro zbierze się Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych. W trakcie obrad zostanie przyjęty projekt ustawy antyterrorystycznej, która ma poprawić koordynację między służbami na wypadek zagrożeń terrorystycznych.

Z kolei Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz w trakcie konferencji dot. szczytu NATO mówił że Polska jest dzisiaj być może najlepiej przygotowanym krajem do zapewnienia bezpieczeństwa głowom państw. Zaznaczył, że zostały podjęte nadzwyczajne wysiłki i decyzje gwarantujące naszemu narodowi bezpieczeństwo, a także wszystkim, którzy będą obradowali na stadionie narodowym w Warszawie.

RIRM

drukuj