fot. flickr.com

Policja: na drogach zginęło sześć osób; zatrzymano 221 nietrzeźwych kierowców

Od poniedziałku do wczesnych godzin porannych w Nowym Roku na drogach doszło do 63 wypadków, w których zginęło sześć osób; poszkodowane zostały 83 osoby i zatrzymano 221 nietrzeźwych kierowców – poinformował mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

W samego Sylwestra doszło do 54 wypadków drogowych, w których zginęły cztery osoby, a poszkodowanych było 72. Zatrzymano przy tym 112 kierujących pod wpływem alkoholu.

Z kolei 1 stycznia do wczesnych godzin porannych doszło do dziewięciu wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych. Zatrzymano też 109 nietrzeźwych kierowców.

Jak podkreślił Antoni Rzeczkowski, liczba nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez kilka pierwszych godzin nowego roku już jest zbliżona do tej zatrzymanych 31 stycznia przez cały dzień.

Antoni Rzeczkowski podkreślił, że masowe imprezy z okazji Sylwestra przebiegały w bezpieczny sposób.

„Nie odnotowaliśmy tam żadnych poważnych incydentów” – powiedział.

Zaapelował jednocześnie o to, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa, jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów.

Przed sylwestrową nocą funkcjonariusze podkreślali, aby nigdy nie wybierać się samochodem jako kierowca na imprezę, na której będziemy chcieli napić się alkoholu. Nie należy również wsiadać do samochodu z kierowcą, który pił alkohol.

PAP/RIRM

drukuj