Wystawa „Polski album rodzinny” na lotnisku Chopina w Warszawie

Wprowadzamy dzisiaj kulturę w przestrzeń publiczną – tak o wystawie „Polski Album Rodzinny” na warszawskim lotnisku powiedział wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego wziął udział w wernisażu ekspozycji, powstałej z inicjatywy biura „Niepodległa”.

W swoim wystąpieniu wicepremier Piotr Gliński dziękował za zorganizowanie projektu. Mówił, że to bardzo dobry pomysł, który pozwala na  prezentację ponad 200 reprodukcji wielkoformatowych obrazów najsłynniejszych polskich twórców.

– Olga Boznańska, Julian Fałat, Stanisław Wyspiański, można by wymieniać twórców, których działa mamy okazję oglądać. Większość to portrety – 150; 45 pejzaży i 40 innych przedstawień. Myślę, że to wspaniała prezentacja polskiej kultury, która ma jednocześnie walor edukacyjny w wielorakim rozumieniu tego słowa. Możemy się uczyć poznawać, obcować, z najwyższej rangi kulturą – wskazał Piotr Gliński.

Podczas wernisażu odczytany został list premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu zauważył, że inicjatywa wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dzięki wybitnym twórcom w naszych sercach przetrwała miłość do Ojczyzny – zaznaczył premier. Wyraził radość, że z pracami artystów będą mogli zapoznać się podróżni na największym lotnisku w kraju.

Na wystawie będzie można zobaczyć reprodukcje dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Ekspozycja będzie prezentowana do końca sierpnia 2019 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl