fot. PAP/Jacek Turczyk

Warszawa: dziś rozpoczyna się polsko-amerykańska konferencja nt. cyberbezpieczeństwa z udziałem m.in. premiera RP

W Warszawie rozpoczyna się dziś dwudniowa polsko-amerykańska konferencja na rzecz cyberbezpieczeństwa. W spotkaniu, które organizuje Atlantic Council, weźmie udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister cyfryzacji Marek Zagórski, wiceprezes PKO BP Adam Marciniak,  oraz były ambasador USA w Polsce, członek Atlantic Council Daniel Fried.

Tematami konferencji będą m.in. rola innowacji i walka z dezinformacją, technologie chmurowe, ochrona infrastruktury krytycznej i edukacja w tym zakresie.

W każdych czasach najcenniejszą rzeczą jest informacja. Wszyscy prześcigają się w jej zdobyciu, zwłaszcza z zakresu handlu czy bezpieczeństwa – powiedział poseł PiS Jarosław Gonciarz z sejmowej komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

– Te konferencje dają też przykłady, prezentacje praktycznych rozwiązań, ukazywanie bieżących trendów w zabezpieczeniu cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałaniu atakom w sektorach: energetycznych, chemicznych, gazowych, farmaceutycznych, bezpieczeństwa, zbrojeniowych. Wszelkie nowoczesne rozwiązania, trendy należy przedstawiać, współpracować i uświadamiać, że jest to niezbędne. Ta walka trwa i musimy być przygotowani w każdej dziedzinie. Celom tym musi również sprostać komisja cyfryzacji, tak więc na naszych posiedzeniach komisji mamy bardzo często tematy związane z cyberbezpieczeństwem i wspólnie z ministerstwami współpracujemy – podkreślił poseł Jarosław Gonciarz.

Dwudniowe spotkanie odbędzie się w hotelu Sofitel Victoria. Wydarzenie jest częścią inicjatywy partnerstwa polsko-amerykańskiego „100 lat razem”.

Inicjatywa prowadzona przez Atlantic Council ma na celu umacnianie polsko-amerykańskiego partnerstwa opartego na wspólnych wartościach, interesach i zaangażowaniu we wspólnotę transatlantycką.

RIRM

drukuj