Instytut reumatologii w Warszawie ma kłopoty

Oddział pediatryczny w Instytucie Reumatologii w Warszawie jest zagrożony likwidacją.

Jedyna klinika dziecięca w Polsce ma zostać zlikwidowana w skutek grupowej rezygnacji lekarzy z pracy. 6 na 9 z nich w marcu złożyło wymówienia. Powodem było złe traktowanie lekarzy przez obecną dyrekcję – zastraszanie, poniżanie oraz niska płaca.

Z obawą tej sytuacji przygląda się Małgorzata Tępińska-Wardak, mama 7-letniej Helenki, która leczy się w klinice. Helenka od pięciu lat choruje na twardzinę i korzysta z pomocy Instytutu.

– Boję się, że ten oddział przestanie funkcjonować i nie będę miała gdzie leczyć córki. Próbowaliśmy się skontaktować z panem dyrektorem, żeby pomóc jakoś rozwiązać tą sytuację konfliktową, bo jakiś konflikt tam istnieje. Niestety pan dyrektor odmówił, nie wykazał woli spotkania. Próbujemy zainteresować kogoś losem naszych dzieci i tych dzieci, które tam przyjeżdżają. Codziennie na oddziale jest leczonych czterdziestu pacjentów. Zrobimy wszystko, żeby uratować ten oddział, ale bez pomocy kogoś decyzyjnego, po prostu nie da się tego zrobić – tłumaczy Małgorzata Tępińska-Wardak.

Kłopoty Instytutu rozpoczęły się wraz z powołaniem nowej dyrekcji w 2013 roku.

Po blisko dwuletniej działalności obecnego dyrektora Instytut jest w bardzo złym stanie. W tym czasie wielu profesorów zostało zwolnionych oraz ograniczono działalność placówki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl