fot. twitter.com/pisorgpl

W Warszawie odsłonięto pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W Warszawie odbyły się w sobotę uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Długo czekaliśmy na tę chwilę – podkreślał Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

– W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na placu marszałka Józefa Piłsudskiego staje od dawna wyczekiwany przez Polaków pomnik prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego – mówił Jan Józef Kasprzyk.

Jak dodał, „symboliczna obecność (tego) (…) człowieka polskiej wolności, wzmacnia patriotyczną wymowę tego najważniejszego z polskich placów”.

Ten pomnik staje tu nie dlatego, że śp. Lech Kaczyński „awansował najwyżej jak można” – wskazał brat zmarłego prezydenta, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

– Chodzi o to, że jego działalność przyczyniła się – i to w sposób decydujący – do tego, iż można było się przeciwstawić temu wszystkiemu, co zostało nazwane (…) >>postkomunizmem<<”. Systemowi, który był nieporównanie lepszy od poprzedniego, ale jednak w dalszym ciągu obciążony ogromnymi wadami, ogromnymi mankamentami – zaznaczył szef PiS.

TV Trwam News/RIRM

drukuj