Jeszcze w tym tygodniu poznamy kandydata Kukiz’15 na prezydenta Warszawy

Najprawdopodobniej w najbliższy czwartek lub w piątek poznamy Kandydata Kukiz’15 na prezydenta Warszawy. Wtedy to – jak zapowiedział poseł Tomasz Rzymkowski – formalnie ma być zawiązany komitet wyborczy Kukiz’15.

Wszystkie ugrupowania polityczne przedstawiły już swoich kandydatów. Politycy Kukiz’15 zrobią to jako ostatni. Na giełdzie nazwisk jest m.in. poseł Marek Jakubiak czy też wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

Poseł Tomasz Rzymkowski podkreślił na antenie TV Trwam, że ruch społeczny chce walczyć z lokalnymi sitwami.

– Czy będzie to Marek Jakubiak, czy będzie to Stanisław Tyszka to się okaże. Ja nie chcę też zamykać puli tych osób do tych dwóch nazwisk. Nie wiem, jaka będzie ostateczna decyzja. […]Chcemy przywrócić polskie samorządy obywatelom i przeciąć lokalne sitwy. Największym problemem polskiego samorządu jest to, że mamy do czynienia ze skostniałą instytucją często opanowaną przez lokalne układy – powiedział Tomasz Rzymkowski.

Wydaje się, że bój o Warszawę rozegra się miedzy kandydatem Zjednoczonej Prawicy Patrykiem Jakim a kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura 4 listopada. Na jesieni wybierzemy przedstawicieli do jednostek samorządu terytorialnego.

RIRM

drukuj