P. Jaki: integracyjne place zabaw powinny być we wszystkich dzielnicach Warszawy

Integracyjne place zabaw powinny być we wszystkich dzielnicach, chcemy, aby takich placów było jak najwięcej, by uczyć tolerancji i by dzieci niepełnosprawne czuły, że są traktowane, tak samo, jak osoby pełnosprawne – mówił Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

„Będzie mi zależało, żeby takich miejsc jak integracyjne place zabaw było jak najwięcej w Warszawie” – powiedział na konferencji prasowej Patryk Jaki, który w poniedziałek wziął też udział w otwarciu integracyjnego placu zabaw w warszawskich Łazienkach.

Podkreślił, że to duże wyzwanie dla Warszawy.

„Nowoczesne miasta dbają o osoby niepełnosprawne, robią wszystko, żeby osoby niepełnosprawne, dzieci niepełnosprawne, czuły się potrzebne i czuły się komfortowo” – podkreślił.

„Chciałbym, aby w Warszawie takich placów było jak najwięcej. Po to, żebyśmy uczyli się tolerancji i żeby osoby niepełnosprawne czuły, że w Warszawie są potrzebne i że są tak samo traktowane jak osoby pełnosprawne” – podkreślił kandydat na prezydenta stolicy.

Zapytany przez dziennikarzy, gdzie chce, aby takie place powstały Patryk Jaki odpowiedział, że „wszędzie gdzie to będzie możliwe”.

„Chcemy żeby rodzice dzieci niepełnosprawnych mieli dostęp do takich miejsc, czyli w każdej dzielnicy Warszawy. W przyszłości wszystkie nowe place będą wyposażone w elementy, które będą przyjazne osobom niepełnosprawnym. To będzie świadectwo nowoczesnego miasta” – powiedział.

Obecny na konferencji Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, poinformował, że integracyjny plac zabaw powstał dzięki pomocy fundacji Spartanie Dzieciom.

„Chcemy w następnych latach rozwinąć duży plac zabaw. Mamy już projekt, to będzie 2100 metrów (kwadratowych – PAP) placu zabaw dla dzieci. Od najmłodszych, po dzieci gimnazjalne, czy pierwszą klasę liceum. Chcemy, żeby ten plac był związany z integracją, żeby nie odsuwać dzieci, które są na wózku od możliwości zabawy. Place muszą być dostosowane dla wszystkich” – powiedział Zbigniew Wawer.

Jak dodał duży plac integracyjny ma powstać w ciągu najbliższych dwóch lat. Obecny, mały plac integracyjny stanie się jego częścią.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl