Warszawa: Radni dzielnicy Włochy zbiorą się ws. odwołania Artura W. z funkcji burmistrza

Stołeczni radni dzielnicy Włochy zbiorą się dzisiaj w sprawie odwołania Artura W. z funkcji burmistrza i powołania nowego oraz jego zastępców. Samorządowiec został w ubiegłym tygodniu zatrzymany przez CBA i jest podejrzany o przyjęcie 200 tys. zł łapówki od znanego dewelopera.

Na skutek tych działań prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył wniosek o jego odwołanie z funkcji burmistrza. Odebrano mu też wszystkie pełnomocnictwa i upoważnienia. Ponadto Artur W. został zawieszony w prawach członka PO.

Były stołeczny radny Jacek Ozdoba, obecny poseł elekt-PiS, wskazuje, że sprawa burmistrza Włoch jest rozwojowa.

– Pan burmistrz sprzyjał światu deweloperów, za co postawiono mu zarzuty, ale sądzę, że to tylko początek rozwoju afery związanej z funkcjonowaniem warszawskiego samorządu. Ten deweloper ma działki również w innych częściach miasta, co może świadczyć o tym, że inni burmistrzowie również byli dla niego przychylni. A czy przyjmowali korzyść majątkową, to już pytanie operacyjne do służb, które niewątpliwie taką kwestię weryfikują – podkreśla Jacek Ozdoba.

Warszawscy radni PiS nie zdecydowali jeszcze, czy wystawią swojego kandydata na stanowisko burmistrza Włoch. Z doniesień medialnych wynika, że w PO też nie zapadła żadna decyzja personalna.

Sprawa rozstrzygnie się późnym popołudniem podczas sesji rady dzielnicy Włoch.

RIRM

drukuj